Sokak Fotoğrafçılığı AtölyesiATÖLYE TARİHLERİ

Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi

HAFTA SONU DÖNEMİ
EYLÜL 2019
Pazartesi, 19.30-22.00 (2 oturum)
Pazar (2 uygulama), toplam 2 hafta


AÇIKLAMA

Sokak fotoğrafçılığı, günlük yaşamın içinden planlanmamış anların görüntüleri, bu görüntülerin bize anlattıkları ve bu görüntülerin peşi sıra yaşanan maceralar üzerine uygulamalı ve tartışmalı bir atölye...

Sokak fotoğrafçısı sınırlı bir zaman içerisinde bir şehrin ruhunu ve kültürünü anlatan kişidir. Sokak fotoğrafçılığı olayları veya belli bir durumu arka arkaya fotoğraflamak değildir. Sokak fotoğrafçısı kompozisyon ve fotoğrafın çekileceği anın kararlaştırılması gibi iki önemli konuda hızlı biçimde karar vererek çalışır. Fotoğraf üzerinde fotoğrafçının izleyenleri etkilemek istediği özenle ayarlanmış bir görüntü değil, başka insanların davranışları ve duyguları vardır. Sokak fotoğrafçılığı dürüst ve açıktır.

Sokak fotoğrafçılığı ani yakalanan görüntülerden, hazırlanılmış portrelere kadar olan geniş bir alanı kapsar. “İYİ” sokak fotoğrafçılığı fotoğrafın birçok önemli öğesini çabuk bir şekilde bir araya getirmeye dayanır.

Atölye Programı
Pazartesi/19.30-21.30
Belgesel fotoğraf, fotoğrafça anlatım, konulara fotografik yaklaşım, ışık kullanımı, belli bir konu üzerine yoğunlaşma, “sokakta” fotoğraf çekmenin ipuçları konularını kapsayan teorik bir ders yapılacak. Ardından dünyadan örnek fotoğrafçıların çalışmaları incelenecek. Ayrıca çekim yapılacak semtlerle ilgili kısa bir sunum ve yapılacak çekimlerin planlaması da ikinci oturumun programında yer alıyor.
Pazar/ saatler mevsime ve rotaya göre belirlenecektir
Kadıköy Meydanı-Çarşı-Moda-Yoğurtçu Parkı-Kadıköy Meydanı rotasında bir çekim çalışması yapılacaktır. Çekim çalışması sırasında ağırlıklı olarak insan ve portre, mimari ve sosyal yaşam konularında fotoğraflar çekilecektir. Günün son saatlerinde günbatımı ve gece fotoğrafları çalışmaları da yapılacaktır.
Pazartesi/19.30-21.30
İlk çekim çalışmasının fotoğraflarının değerlendirileceği bu oturumda fotoğraf okuma teknikleri üzerine de konuşulacak.
Pazar/ saatler mevsime ve rotaya göre belirlenecektir
Zeyrek-Fener-Cibali-Balat rotasında bir çekim çalışması yapılacaktır. Çekim çalışması sırasında ağırlıklı olarak insan ve portre, mimari ve sosyal yaşam konularında fotoğraflar çekilecektir.


ÖDEME YÖNTEMLERİ

Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi ücreti 550 TL'dir. Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.
 • Havale / EFT
  Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

  Garanti Bankası Moda Şubesi
  Murat PULAT adına
  IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

 • Kredi Kartı
  Aşağıdaki butona tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
  Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir.