Dijital Renkli Fotografların Siyah Beyaz'a Çevrimi Atölyesi


Atölye Tarihi
03 Aralık 2017 Pazar
Saat 11.00 - 17.00


Atölye Ücreti

250 TL
Toplam 1 günde 6 saat eğitim
Atölye çalışması 7 kişiyle sınırlıdır.
Eğitmen: Murat PULAT
Açıklama

Siyah-Beyaz Fotografçılık fotograf tarihinin ilk göz ağrılarındandır. Fotograf sanatının emekleme dönemlerinde teknik bir mecburiyet olsa da, özellikle renkli filmin icat edilmesinden sonra bir anlatım tarzı olmuştur. Siyah-Beyaz ve ara tonlar konunun dramatik yapısını ortaya çıkardığı için günümüz dijital dünyasında bile siyah-beyaz fotograflar popülerliklerini korumaktadırlar.

Dijital fotograf makinelerimizin görüntü kaydedicilerinin renkli fotografa uygun olarak yapılmasından dolayı fotograf makinesi ayarlarını kullanarak elde ettiğimiz siyah-beyaz fotografların tonları yetersiz kalmaktadır. Dijital dünyada tonları ve kontrastlıkları etkili siyah-beyaz fotograflar elde etmek için görüntü işleme programlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Dijital Renkli Fotografların Siyah-Beyaza Çevrilmesi Atölyesinde sahip olduğunuz renkli fotografların siyah-beyaz fotograflara, kusursuz bir ton dağılımına sahip olacak şekilde dönüştürülmesini öğreneceksiniz...

Bu atölyemiz teorik bir programdır. Katılımcılar, Murat PULAT'ın bilgisayarında yapacağı işlemleri projeksiyondan izleyerek ve not tutarak dersleri takip edeceklerdir. Tüm katılımcılara 20 sayfalık ders notları dağıtılacaktır. Bu notlarda örnek fotograflarla "adım adım" yapılan uygulamalar anlatılmaktadır.

 

Ödeme Yöntemleri
  • Havale / EFT
    Seminer programına kayıt olabilmek için Garanti Bankası Cihangir Şubesi (575 Şube Kodu) 6697903 numaralı Cenk GENÇDİŞ adına olan hesaba (IBAN TR66 0006 2000 5750 0006 6979 03) seminer bedeli olan 250 TL'yi yatırıp dekontu info@fototrek.com adresine mail olarak göndermeniz gerekmektedir.
  • Kredi Kartı
    Aşağıdaki butona tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
    Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir.