Berna Sayar ile Sanat Eseri Çözümleme Atölyesi


Seminer Tarihleri
Yeni atölye dönemi yakında açıklanacaktır.

Saatler: 11.00-17.30

Seminer Ücreti

150 TL
6 saat eğitim
Açıklama

Yaşamımızın ve insanlığımızın olmazsa olmaz yapı taşlarından birisi olan sanat olgusunu oluşturan eserleri ve onları yaratan sanatçıları daha iyi anlamak ve anlamlandırabilmek amacıyla düzenlenen bir eser çözümleme programıdır. Bu program seçilen sanat eserinin yapısını enteraktif biçimde disiplinler arası olarak biçim ve içerik bakımından analiz etmeyi amaçlamaktadır. Program, katılımcıların seçilen eser üzerinde betimleme, yorumlama ve çözümleme yöntemleriyle bir sanat eserini analiz edebilme yeteneklerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Atölye çalışmasının bu ilk oturumunda; tarihsel süreç içerisinde sanat eseri çözümleme kuramları incelenecek. Belirlenen sanat eseri çözümleme yöntemine göre; resim ve fotograf tarihinden önemli isimlerin eserlerinin analizleri yapılacak.  İkinci oturumda resim ve fotograf tarihinde önemli bir yere sahip iki ressam ve iki fotograf sanatçısının hayatları incelenerek, eserlerinin çözümlemesi yapılacak. Son bölümde ilk olarak katılımcıların ödevleri değerlendirilecek. Ardından dünyadan ve Türkiye’den resim ve fotograf tarihinin önemli isimlerinin eserlerinin çözümlemesi yapılacak.

Ödeme Yöntemleri
  • Havale / EFT
    Seminer programına kayıt olabilmek için Garanti Bankası Cihangir Şubesi (575 Şube Kodu) 6697903 numaralı Cenk GENÇDİŞ adına olan hesaba (IBAN TR66 0006 2000 5750 0006 6979 03) seminer bedeli olan 150 TL'yi yatırıp dekontu info@fototrek.com adresine mail olarak göndermeniz gerekmektedir.
  • Kredi Kartı
    Aşağıdaki butona tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
    Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir.