Seda Açıkoğlu ile Konser Fotoğrafçılığı AtölyesiATÖLYE TARİHLERİ

Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi

HAFTA SONU DÖNEMİ
17 - 21 OCAK 2020
Toplam 2 gün, 7 saat

AÇIKLAMA

Hayranı olduğunuz sanatçıyı sahnede izlemek ne kadar keyifliyse, onu sahnede fotoğraflamak da bir o kadar zordur. Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen Konser Fotoğrafçılığı programı konser çekimi ile birlikte uygulamalı olarak gerçekleştiriliyor. İstanbul’un gözde mekânlarından biri olan Jolly Joker Vadistanbul’un katkılarıyla düzenlenen çekim programı teorik ders, konser çekimi ve değerlendirme oturumlarıyla birlikte 2 günde tamamlanıyor.

Konser fotoğrafçılığı için gerekli olan teknik konuların ayrıntılı olarak işlendiği ve uygulandığı programda çarpıcı fotoğraflar için gereken biçim bilgisi işleniyor. Bu atölye çalışması 3 katılımcı ile sınırlıdır.

Atölye Programı
Çekim Günü
Katılımcılar akşam atölye danışmanı Seda AÇIKOĞLU’yla bir araya gelecekler. Burada ışık ölçüm yöntemleri, doğru pozlama, diyafram, enstantane ve ISO tercihleri, beyaz ayarı, çekim modları, objektif seçimi, netleme seçenekleri, kompozisyon ve biçim başlıklarında yaklaşık 2 saatlik teorik bir ders işleyecekler.

Sahne hazırlıkları sırasında ilk denemeleri yapacak olan katılımcılar konser ile birlikte sanatçı, sahne, izleyici-sahne, atmosfer gibi başlıklarda çekimler gerçekleştirecekler. Saat 23.00 civarında başlayacak olan konser yaklaşık 2 saat sürecek. Çekim çalışması konserin bitişiyle son bulacak.

Fotoğraf Değerlendirme Günü
Katılımcılar saat 19.30’da Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi’nde bir araya gelecekler. Yaptıkları çekimlerden seçtikleri fotoğrafları getirecek olan katılımcıların çalışmaları danışmanımız tarafından değerlendirilecek. Konserde çekilen fotoğraflar üzerinden fotoğraf seçimi ve temel fotoğraf işleme teknikleri ile ilgili değerlendirmeler yapılacaktır.


ÖDEME YÖNTEMLERİ

Seda Açıkoğlu ile Konser Fotoğrafçılığı Atölyesi ücreti 500 TL'dir. Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.
 • Havale / EFT
  Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

  Garanti Bankası Moda Şubesi
  Murat PULAT adına
  IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

 • Kredi Kartı
  Aşağıdaki butona tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
  Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir.