Anasayfa / iPhone Fotografçılığı Atölyesi

MEHMET OMUR ILE IPHONE FOTOGRAFCILIGI ATOLYESI

“EN İYİ FOTOGRAF MAKİNESİ YANINIZDAKİ FOTOGRAF MAKİNESİDİR”
Günümüzde iPhone fotografçılığına 15 sene önce dijital fotografçılığa bakıldığı gibi bakılıyor. Alışkanlıkları kırmakta, tutuculuktan kurtulmakta güçlük çekiyoruz. Ancak günümüzde yeniliklere zamanında uyum sağlayanlar öne çıkabiliyor. Dijital devrim olalı ve sosyal medya araçları yaşamımızda önemli bir yer kaplayalı beri, bazı şeyler değişti. Değişmeye devam ediyor ve edecek. Dijital devrim global düzeyde sanata bakışı ve sanat anlayışını da değiştiriyor. Dünya'nın çeşitli merkezlerinde sadece mobil aygıtlarla (iPhone, iPad ve artık Android’ler) yapılmış eserlere yer veren galerilerin sayısı her geçen gün artıyor.
 

Fotograf sanatının sınırları olmadığının artık ortaya çıktığı bir gerçektir. Daha doğrusu sınırların esnek olduğunu, zaman ve mekana göre esneyebildiğini görülüyor. Bugün de "mobile sanat" denilen, elimizdeki küçük aletler ve Facebook, Flickr ve Instagram gibi sosyal ağların aracılığı ile her gün yayılan sanat dalının popülerliği önüne geçilebilecek gibi durmuyor. Aslında konu daha da derin. Bu konuyla yakından ilgilenen bir topluluk var. Bunlar bu yeni mecranın gücünü aynı fotografın ilk öncüleri gibi deniyorlar. Örneğin Theappwhisperer, iPhoneArt.com vs. gibi gruplar birbirleriyle yakın temas halinde, bu mecrayı geliştirmeye çalışıyorlar. Aslında bu elimizdeki küçük aletlerle ilgili bir konu değil, diğer tüm sanat dallarında olduğu gibi sanatçının gözü ile ilgili de bir konu.  

KONULAR - EN YAKIN DONEM - UCRET - KAYIT

Pazar 11:00 - 17:00 saatleri arasında yapılan atölye çalışması toplam 6 saat olarak 1 günde tamamlanıyor. Bu eğitimin toplam ücreti 300 TL'dir. Atölye çalışması 10 kişiyle sınırlıdır.

Atölye çalışmasında iPhone kullanımı, temel bilgileri, aksesuarları - temel fotograf prensipleri ve snapseed - eksik application (uygulama) yüklenmesi  -  application'lar (uygulamalar) ve iPhone sanatı temel bilgileri  - iPhone sanatı uygulamaları teorik ve pratik olarak işleniyor.

YENI ATÖLYE DÖNEMI YAKINDA DUYURULACAKTIR !