Anasayfa / İnsan ve Portre Atölyesi

INSAN VE PORTRE FOTOGRAFCILIGI ATOLYESI

Portre hareketin, jestin , mimiğin gösterilmesi ve anlatılması için tetikte olmayı ve konunun karakterini ortaya çıkarmak için uygun anı beklemek ve sabırlı olmayı gerektirir. İyi bir portre fotografı; duygu, düşünce, ifade, tavır, kimlik ve kişiliği doğru aktarabilmelidir. Pratik Fotograf Rehberi: İnsan ve Portre kitabının da yazarı olan Cenk GENÇDİŞ ile özel bir atölye...
 

Bu atölyede katılımcılar Türkiye'den dünyadan önemli fotografçıların albümlerini, fotograflarını incelerler, portrede objektif kullanımını, etkili ışık, kompozisyon ve arka plan düzenlemelerini, insan ve portre fotograflarına yaklaşımını, 12 farklı başlıkta ipuçlarını içeren sunumlar izlerler. Ayrıca katılımcılar keyifli ve verimli ödevlerle teorik bilgileri hayata geçirecekler...

KONULAR - EN YAKIN DONEM - UCRET - KAYIT

Cuma 19:15 - 21:30 saatleri arasında yapılan atölye çalışması toplam 12 saat olarak 5 haftada tamamlanıyor. Bu eğitimin toplam ücreti 400 TL'dir. Atölye çalışması 7 kişiyle sınırlıdır.

Teorik derslerde; insan ve portre fotografçılığında farklı yaklaşımlar, objektiflerin görsel anlatıma katkıları, ışık kullanımı, etkili kompozisyon kriterleri, farklı başlıklarda ipuçları konuları özel olarak hazırlanan sunumlar eşliğinde işleniyor. Ayrıca her hafta katılımcıların hazırlayacakları fotograf çalışmaları da değerlendiriliyor.

YENI ATÖLYE DÖNEMI YAKINDA DUYURULACAKTIR !
Bu atölye çalışması minimum 4 kişilik gruplar için özel olarak da düzenlenebilmektedir. 

Atölye dönemine kayıt olabilmek için Garanti Bankası Cihangir Şubesi (575 Şube Kodu) 6697903 numaralı Cenk GENÇDİŞ adına olan hesaba (IBAN TR66 0006 2000 5750 0006 6979 03) atölye ücreti olan 400 TL'yi  yatırıp dekontu info@fototrek.com adresine mail olarak göndermeniz yeterlidir. Dekontu bankadan direkt olarak değil, iletişim bilgilerinizi ekleyerek kendi mailinizden göndermeniz gerekmektedir.