Anasayfa / Uygulamalı İleri Fotograf Atölyesi

UYGULAMALI ILERI FOTOGRAF ATOLYESI (2. KUR)

Yeni dijital fotograf makineleri sahip oldukları özelliklerle birçok farklı fotograf konusunda çalışma yapmamıza destek oluyor. Makinenin bu özelliklerini kullanarak zor gibi görünen pek çok çalışmadan alnımızın akıyla çıkabiliyoruz.

Temel fotograf bilgilerine sahip olan fotograf gönüllülerinin bu bilgilerini, pratik uygulamalar ve farklı fotograf konularındaki çalışmalarla geliştirmelerini amaçlayan 2. Kur fotograf atölyesini kaçırmayın !

Detaylı MENU ayarları, HDR (yüksek dinamik aralığı) , Time Lapse (Zaman Ayarlı Çekim), Multiple Exposure (Üst Üste Çekim), panoramik fotograf, gün batımı ve gece çekimi, ND (yoğunluk) filtresi ile çekim çalışmaları bu atölyenin ana konularını oluşturuyor. Temel Photoshop Düzenlemeleri ve Fotograf Gösterisi Hazırlamak başlıklarıyla atölyeyi tamamlıyoruz.

Bu atölyemizde dileyen katılımcılar OLYMPUS marka fotograf makinelerinin farklı modellerini ve objektiflerini kullanabilecekler. ND filtre ve tripod gibi yardımcı ekipman konusunda da imkanlar dahilinde destek oluyoruz. Panoramik fotograf ve Photoshop çalışmaları için dileyen katılımcılar atölyeye dizüstü bilgisayarlarıyla katılabilirler. 
 

KONULAR - EN YAKIN DONEM - UCRET - KAYIT


YENI ATOLYE DÖNEMI
21 - 22 EKİM 2017 HAFTA SONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK !

Program Cumartesi günü 11:00 - 20:30, Pazar 12:00 - 18:30 saatleri arasında olmak üzere 2 günde toplam 15 saattir . Bu eğitimin toplam ücreti 400 TL'dir. Atölye çalışması 7 kişiyle sınırlıdır.

1. Gün program:
FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZİ'nde bir araya geliyoruz. Detaylı MENU ayarları, HDR, Time Lapse, uzun pozlama, ND filtre kullanımı, gece çekimi konularının teorik derslerini yaklaşık 3 saatte tamamlıyoruz. FOTOTREK terasında Time Lapse (zaman ayarlı çekim), panoramik fotograf çalışmaları yapıyor ve sınıfımızda panoramik fotografları hazırlıyoruz. Daha sonra Galata Köprüsü'nde gün batımı ve gece çekimlerine gidiyoruz. Klasik gece çekimlerinin yanı sıra trafik izleri, zoom in - zoom out gibi teknikleri bu çalışmamızda deneyeceğiz.
2. Gün program:
Bugün yine Galata Köprüsü ve çevresindeyiz. ND (yoğunluk) filtresiyle çekim, HDR, objektiflerin görsel etkileri gibi çekimlerimizi tamamlayarak tekrar FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZİ'ne dönüyoruz. Temel Photoshop Düzenlemeleri ve Fotograf Gösterisi Hazırlamak konuları işleyerek atölyemizi tamamlıyoruz.


ÖDEME YÖNTEMLERİ
HAVALE / EFT İÇİN

Yapı Kredi Bankası Gümüşsuyu Şubesi (276 Şube Kodu) 51870515 numaralı OPUS NOESİS DANIŞMANLIK adına olan hesaba (IBAN TR67 0006 7010 0000 0051 8705 15) seminer bedeli olan 400 TL'yi yatırıp dekontu  info@fototrek.com adresine mail olarak göndermeniz gerekmektedir.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME İÇİN

Aşağıdaki butona tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir.ATÖLYE KATILIMCILARIN YORUMLARI

Turgut COŞKUN
Uzun zamandır beklediğim bir atölyeydi.. Bir sokak fotografçısı olarak fotoğraf makinemin imkanlarını sonuna kadar kullandığım, farklı teknikler öğrendiğim, hayatımın her anında, her zamanında fotografın önemini ve güzelliğini öğrendiğim bir atölyeydi.... Ayrıca; samimiyetle dolu bir hafta sonu idi. Sınırlı sayıda katılımcıların olması ayrı bir avantaj. Ve tabi; sağlam sohbeti, keyif verici, akıcı; ilgi ve alakanız için size ve Fototrek ailesine apayrı teşekkür ederim..

Hilmi AYDIN
Öncelikle nezaketiniz, hoş sohbetiniz ve sabrınız için teşekkür ederim. Haftasonu eğitimiyle ilgili tek önerim daha serin bir dönem seçimi olabilir :)  Gün ışığı çok parlak olduğu için çektiğim ND çekimlerin sonucunu kamera ekranında görmekte zorlandım. Nasıl çektiğimi göremeyince de nerede hata yaptığımı çözmek biraz zor oldu. Bunun dışında yine güzel şeyler öğrendim (zoom in – zoom out çok eğlenceliydi). Yeni insanlarla tanıştım. Mekan ve konu seçimi konusunda her zaman olduğu gibi yine başarılıydınız. Eğlenceli 2 gün yaşadım. Her şey için teşekkür ederim. Hobi olarak başlayan fotoğraf merakım git gide daha da hararetleniyor. Nispeten daha iyi yapabildiğim gece çekimleri motive ederken, çok iyi yapamadığım ND filtre çekimleri de hırslandırıyor...  Henüz deneyimli arkadaşlar kadar başarılı olamasam da doğru fotoğraf çekme konusunda daha fazla istek duymaya başladım. Hayırlısı bakalım, nereye kadar gidecek ben de merak ediyorum...