Holi Festivali'nde Hindistan : 14 - 23 Mart 2019


Yolculuk Tarihleri
14 - 23 Mart 2019

Seyahat ücret ve detayları için lütfen info@fototrek.com adresine bir mail gönderin !

Seyahatlerimiz Patagonya Travel (A - 7987) tarafından düzenlenmektedir.
Bu seyahatimizde rehberlik / danışmanlığı Cenk GENÇDİŞ yapmaktadır.
Açıklama

Yolumuz renkler, dinler, festivaller diyarı, dünyanın en büyük demokrasisini yaşatan Hindistan'a...
Üstelik en renkli festivallerden Holi için yollardayız... Delhi, Agra (Taj Mahal), Jaipur (Pembe Kent) ve Varanasi başlıca gezeceğimiz kentler arasında yer alıyor...

Seyahat Rotasında; Delhi (Birla Mandir, Sikh Tapınakları, Chandi Chowk, Raj Ghat, Qutub Minar), Jaipur (Şehir Sarayı, Hawa Mahal, Jantar Mantar, Amber Kalesi), Agra (Fatehpur Sikri, Taj Mahal, Agra Kalesi, Mehtap Bagh, Varanasi (Ganj Nehri, Sarnath) gibi Hindistan'ın fotografik olarak en güçlü parkurları bulunuyor.

Seyahatlerimiz birer yol gezileridir. Katılımcı grubun rehber peşinde oradan oraya sürüklendiği mekanik programlar değildir. Seyahat programı uyarınca önceden belirlenen rota takip edilir, kentler, ören yerleri ziyaret edilir. Turistik gezilerden farklı olarak gidilen yöre kadar yolculuk hali, yolda olma hali de önemsenir. Gidilen yerdeki kültüre içerden tanık olmak, günlük yaşama dahil olmak esastır.

Detaylar
  • Bu seyahatimize katılmak için seyahat tarihinden 6 ay sonrasına kadar süresi bulunan pasaportunuz olması gereklidir. Hindistan vizesi için her katılımcının kendisinin başvurması gerekmektedir. Bu işlemler için biz size yardımcı oluyoruz.
    Basit de olsa bir fotograf makinenizin olması bu seyahatten çok daha fazla keyif alamanızı sağlayacaktır.