Anasayfa / Hakkımızda

FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZI - CENK GENCDIS

ILETISIM - ADRES

0212 251 90 14  - 0533 395 93 10 numaralarını 09:00 - 19:00 arası arayabilir, günün her saati SMS ya da WHATSAPP ile ulaşabilirsiniz...

Adresimiz:
Gümüşsuyu İş Merkezi Dümen Sokak No:11 Giriş Katı Ofis B Gümüşsuyu – İstanbul Türkiye

Taksim'den Gümüşsuyu yönünde Dolmabahçe'ye doğru inerken Almanya Konsolosluğu'ndan biraz aşağıda bulunan trafik ışıklarından sağa dönerseniz Tarık Zafer Tunaya Caddesi'ne ulaşırsınız. Yaklaşık 30 metre yürüdüğünüzde köşede Gümüşsuyu İş Merkezi'ni göreceksiniz. Giriş Katı'ndayız...


HAKKIMIZDA

2000 yılı Mayıs ayında kurulan FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZİ, amatörden profesyonele her seviyede fotograf gönüllüsünün bir araya gelip, fotografın hemen her alanında teorik ve pratik dersler aldığı bir eğitim kurumudur. Bu alanda en kapsamlı ve çeşitli seviyede programları bünyesinde barındıran FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZİ’nde fotograf, teorik eğitimlerin yanı sıra çekim gezileri ve yolculuklarda pratik çalışmalarla hayat bulmaktadır. 2000 yılından bugüne düzenlediğimiz yüzlerce dönem seminer ve atölye programıyla 18.000'den fazla fotograf gönüllüsü fotograf eğitimlerimizle bu görsel dünyaya adım attı.

Amacımız, düzenlediğimiz etkinlikler ile fotograf sanatına gönül veren kişileri bir çatı altında toplayarak, birikimlerini paylaşmalarını sağlamaktır. Düzenlediğimiz her etkinlik paylaşmayı, bilgi alışverişini, beraberliği ve öğrenmeyi destekleyecek niteliktedir. Şu anda düzenlediği sergiler, fotograf gösterileri ve söyleşiler, eğitim çalışmaları ve fotograf gezileri ile Türkiye’nin önde gelen “fotograf merkezlerinden” biri konumundayız.

Birikimlerimizi, sizlerle paylaşarak, daha ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.
 

CENK GENCDIS

28 yıldır profesyonel olarak fotografla uğraşıyor. Fotograf ve yazıları bir çok dergide yayınlandı. Karma sergilere katıldı. “Doğu’dan Portreler”, “Rafael : Matador”, "Kuşpazarı", “İnsan ve Portre Fotografları” ve "Işık - Gölge - Silüet" isimli beş kişisel sergisi bulunuyor. Bir çok ilde çok çeşitli konu ve başlıklarda sayısız dia gösterileri yaptı. Çeşitli yarışmalardan ödüller kazandı.

1995 yılından bugüne 20.000'den fazla kişiye fotograf eğitmenliği yaptı. 50'yi aşkın kurum ve kuruluşta fotograf eğitmenliği ve danışmanlık yaptı. 20'den fazla ülkeye seyahatler gerçekleştirdi. FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZİ’nin kurucusu ve idarecisidir.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri içerisinde gerçekleştirilen ve en uzun soluklu fotograf projesi olan küratörlüğünü Gültekin ÇİZGEN'in yaptığı Fotograf Geçidi: İstanbul 2010'un organizasyonunu yaptı. 7 fotograf albümü ve 4 Sergi Okuması kitabının da yayıncılığını gerçekleştirdi. İnsan ve Portre, Etkili Fotograflar için Kompozsiyon ve Yol(cu)luk isimli üç kitabı, Eski Kıtanın Yollarında isimli bir fotograf albümü bulunmaktadır. OLYMPUS Uluslararası Marka Elçisi'dir.