Fotograf Sergisi
Gültekin ÇİZGEN: Kırmızı WC'de Kırmızılar


Etkinlik Tarihi
11 Nisan 2018 Çarşamba
Saat 19.00


FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZİ ilginç bir sergiye evsahipliği yapıyor. 11 Nisan 2018 Çarşamba akşamı Gültekin ÇİZGEN'in KIRMIZI WC'DE KIRMIZILAR isimli sergisi saat 19.00'da açılıyor.
Açıklama

Bu sergiyi Fototrek Fotograf Merkezi'nin Kırmızı tuvaletinde ''WC / Hela'sında'' açıyorum. Kırmızı tuvalette, kırmızılı fotograflar. Bir de çamaşır gibi sallanan kırmızılar var. Fotograflar kırmızı ve elbette fotografçayı yansıtıyor, bu yüzden serginin açıldığı mekan önemli değil.

Bu sergi aslında, "fotografın, hele dijital ortamda ve sosyal medyadaki garip yaygınlığından popülerizm tuzağına, herkesin kendini sanatçı saymasına eleştirisel bir gönderme."

GÜLTEKİN ÇİZGEN

1940 İstanbul. Sanat yazarı, Fotograf koleksiyoneri, Mimar Sinan Üniversitesi Fotograf Enstitüsü girişimi, 2010 Avrupa Kültür Başkenti Etkinlikleri, ''Fotograf Geçidi Sergileri'' küratörü, İstanbul Fotograf Müzesi'' kurucu küratörü, Foto İstanbul, 1. Beşiktaş Fotograf Festivali sanat yönetmeni. Yeni Fotograf Dergisi ve Yıllıkları'nın yanı sıra, kurslar, yurtiçi ve yurtdışı konferanslar, seminerler, gösteriler düzenlenmesine öncülük etti. 87 Ülkede fotograf çekti, 18 ülkede sergiledi, müze ve kitaplık koleksiyonlarına girdi. 1958 Yılından bu yana 60 yıldır kesintisiz sanatla uğraşıyor.