ViewSonic Fotograf Akşamları-04
Tuğba KIRALLI : Karadeniz Kadını


Etkinlik Tarihi
07 Mart 2018 Çarşamba
Saat 19.30


07 Şubat 2018 Çarşamba akşamı saat 19.30'da VIEWSONIC FOTOGRAF AKŞAMLARI Programı moderatörü Cenk GENÇDİŞ'in konuğu KARADENİZ KADINI isimli fotograf gösterisiyle Tuğba KIRALLI olacak.
Açıklama

Tuğba KIRALLI, Cenk GENÇDİŞ'in belgesel fotograf, bir fotograf projesine hazırlanmak gibi başlıklarla ilgili sorularını yanıtlayacak. 6 yıllık fotograf projesinin fotograflarını izlemek ve detaylarını dinlemek için 07 Mart 2018 Çarşamba akşamı saat 19.30'daki etkinliğe davetlisiniz.
Etkinliğe katılım ücretsizdir.
 

Açıklama

KARADENİZ KADINI
Badara Yaylasında ineklerini otlatan doksan yaşındaki Emine Ninenin şöyle bir oturup soluklandığını gören olmamış. O toprakla buluşana kadar; dağda, derede, tepede, yaylada koşturacak kadar güçlü ve azimli.
Sal Yaylasında pansiyon işleten Hatice... Otoriter, baskın karakterli, dört çocuğunu hayvanlarından aldığı sütle üniversitede okutmuş sonbahar rüzgarı kadar kararlı bir anne.
Devamı...

TUĞBA KIRALLI

Fotografa 2007 yılında başladı. Özcan Yurdalan, Merih Akoğul, Gültekin Çizgen, İzzet Keribar, Cenk Gençdiş'den fotograf eğitimleri aldı.
İlk kişisel sergisi "Bir Temsilin Hikayesi" 2017 yılında ArtLoft-Fototrek'te birbuçuk ay boyunca sergilendi. Bekir Tuğcu ile birlikte gerçekleştirdiği "Tersane-i Amire" belgesel fotograf projesi 2010 yılında Uğur Varlı Sanat Galerisinde ve Büyükçekmece Mimar Sinan Tarihi Kervansarayında sergilendi. İfsak, Fotogen, Fototrek'te karma sergilere katıldı.

Devamı...