Anasayfa / Çarşamba Etkinlikleri

FOTOTREK CARSAMBA ETKINLIKLERI
 

İKİ GÖSTERİ BİRDEN : XİN CHAO VİET NAM / NEŞE'Lİ HİNDİSTAN
NEŞE ARI
11 Ekim 2017 Çarşamba / Saat 19:30

FOTOTREK ÇARŞAMBA ETKİNLİKLERİ, Neşe ARI'nın doğunun iki farklı ülkesinde yaptığı fotograf çalışmalarından derlediği 2 gösteri ile devam ediyor: Xin Chao Viet Nam ve Neşe'li Hindistan.

Dünyanın en fotografik bölgelerinde yaptığı çalışmalardan seçtiği fotografları paylaşan Neşe ARI'nın 8'er dakikalık gösterilerini kaçırmayın...
 
11 Ekim 2017 Çarşamba akşamı kimselere söz vermeyin ! Davetlisiniz !
Giriş ücretsizdir.

XİN CHAO VİET NAM
Vietnam; Güneydoğu Asya’nın gizemli ülkesi.
Farklı bir coğrafya ve kültürün insanlarına temas etmek onları kısa süre de olsa tanımak çok keyifliydi.
Kuzey’den, Güney’e başladığımız Vietnam gezimizin bitiminde çok yoksul ama bir o kadar da yakın ve güler yüzlü güzel insanların yaşadığı bu ülkeye tekrar gelebilmek ümidiyle veda ettim. Seyahatin ardında hafızalarımızda kalan ise güler yüzlü küçük insanlar ve onların yaşamını anlatan fotograflardı...

NEŞE'Lİ HİNDİSTAN
Hindistan; zenginin Karun gibi olduğu, fakirin ise sefalet ve pislik içinde yüzdüğü ülke.
Dünya da en merak ettiğim ülkelerin başında gelirken, yaşamayı asla istemeyeceğiniz bir yer. İçinde farklı ırktan, inançtan, mezhepten, kültürden ve milletten insanı barındıran başka ülke var mı acaba? Kozmopolit yapısıyla dünyanın en karmaşık kaos halinde ki bu ülkeyi görmek ve yaşamak istiyorsanız korkularınızı bir tarafa bırakın ve hemen seyahat planınızı yapın. Emin olun asla pişman olmayacaksınız! Çünkü Hindistan fakir ama, renkli insanların ülkesi...

Neşe ARI
1980 yılında İstanbul'da dünya'ya geldim. Aslen Konya'lıyım.
İthalat-ihracat sektöründe hizmet vermekte olan bir şirketin finans sorumlusu olarak çalışmaktayım. 2011 yılında fotograf ile tanıştım.
Gezip gördüğüm farklı coğrafyalarda, farklı kültürlerde fotograf yolu ile insanların hayatlarına dokunmak, onların hikayelerine ortak olmak benim için muhteşem bir durum. Önceleri hobi diyebildiğim fotograf tutkum son yıllarda yaşam biçimim haline dönüştü.
Fotografın insanları birbirine yaklaştırdığını düşünüyor ve bugünü yarına aktarmakta köprü vazifesi gördüğüne inanıyorum. Fotograflarımda insan, yaşam ve Anadolu’yu işlemeyi seviyorum.
Sille Sanat Sarayı ve Suretialem üyesiyim. Pek çok karma sergiye katıldım. EFIAP, GPU CR2, SSS/Y unvanlarına sahibim. Ayrıca ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok sayıda madalya ve ödüller kazandım.