Gezi Fotoğrafçılığı AtölyesiATÖLYE TARİHLERİ

Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi

HAFTA İÇİ DÖNEMİ
EYLÜL 2019
Perşembe, 19.30-22.00, toplam 5 hafta

AÇIKLAMA

Çeşitli amaçlarla geziler yapan “seyyahların” gezdikleri yerlerin tasvirlerini yaparken, yazılı ya da sözlü anlatımın yetersiz kalması nedeniyle yanlarında ressamlarla yolculuk yaptıkları biliniyor. Fotoğrafın icadı ile en açıklayıcı ve en inandırıcı delil olarak fotoğrafın kullanılması belgesel fotoğrafçılığın ve seyahat fotoğrafçılığının ilk örneklerini oluşturmaktadır.
Bu atölyede katılımcılar seyahatlerden etkili fotoğraflar ile dönmenin ve bu fotoğraflardan doğru seçkiler hazırlayıp sunmanın yolları üzerine konuşacaklar. Her derste özel olarak hazırlanan sunumları inceleyecek, gösteriler izleyecek, çekilen fotoğrafları değerlendirecekler. Seyahat fotoğrafçılığı ekipmanı, gezilecek yer seçimi kriterleri, seyahat öncesi hazırlıklar, portre-mimari-gece-doğa fotoğrafları için ipuçları, fotoğraf seçme ve gösteri-sergi hazırlama kriterleri atölyenin başlıca konularını oluşturuyor.

Atölye Programı
1. Hafta:
Gezi Fotoğrafçılığı üzerine bir gösteri (Cenk Gençdiş arşivinden)
Gezi Fotoğrafçılığına giriş, Gezi Fotoğrafçılığının tarihsel gelişimi
Gezi Fotoğrafçılığında Ekipman
Makineler-Objektifler, Filtreler, Tripod-Monopod-Yansıtıcı, Çanta-Yelek, Diğer ekipman (el feneri, pusula, harita vb)
2. Hafta:
Gezi Fotoğrafçılığında Işık ve Aydınlatma
Işığın Estetik Kullanımı
Çeşitli dergilerde yayınlanan çalışmaların incelenmesi
3. Hafta:
Gezi Fotoğrafçılığı'nda mekân seçimi-mevsim
Seyahatler için araştırma, Seyahatler için giysiler-çanta hazırlığı, Fotoğraf Gösterisi Hazırlama İpuçları
4. Hafta:
Seyahatlerde karşılaşılan konular üzerine ipuçları
Portreler-Çocuklar-İnanç-Festival-Eğlence-Zanaat-Sokaklar-Ulaşım-Çarşı-Pazar- Yeme/İçme-Deniz-Mimari-Antik Kentler-Gece Fotoğrafları-Doğa-Manzara-Dağlar-Ormanlar-Çöller-Göller-Mağaralar-Akarsu ve Şelale-Karda Çekim
5. Hafta:
Fotoğraf Seçme kriterleri: Etkili fotoğrafa karar verme-Benzer fotoğraflar arasında tercih nasıl yapılır? Seçilen fotoğrafların sıralanması-Katılımcıların çalışmalarının değerlendirilmesi


ÖDEME YÖNTEMLERİ

Gezi Fotoğrafçılığı Atölyesi ücreti 600 TL'dir. Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.
 • Havale / EFT
  Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

  Garanti Bankası Moda Şubesi
  Murat PULAT adına
  IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

 • Kredi Kartı
  Aşağıdaki butona tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
  Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir.