Gece Fotoğrafçılığı AtölyesiATÖLYE TARİHLERİ

Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi

HAFTA İÇİ DÖNEMİ
EYLÜL 2019
P.tesi-Perşembe 19.30-22.00, toplam 5 gün, 15 saat

AÇIKLAMA

Gece, ışık bakımından en zayıf ortamdır. Bu nedenle fotoğraf çekimi zor, ancak sonuç fotoğraflar etkileyicidir. Örneğin sokak lambaları, vitrin ışıkları ya da ay ışığının yarattığı manzaralar ilginç olanaklar sunar. Bazı durumlarda flaş kullanmak da fotoğrafa ilginç etkiler katabilir.

Güneş battıktan sonraki birkaç saat gece fotoğrafçılığı için en uygun zamandır. Bu zamanı geçirirseniz gökyüzü gereğinden fazla kararıp can sıkıcı bir fon oluşturabilir. Ayrıca tam kararan gökyüzüyle konu çok kontrast olur. Işıklı yerler patlar, ışıksız yerler ise simsiyah olur. Bunun için güneşin hemen batımından sonraki mavi saati iyi değerlendirmelidir.

Atölye Programı
1. Oturum/19.30-21.30
Özel hazırlanan sunum eşliğinde gece fotoğrafçılığı prensipleri, ışık kullanımı, yardımcı ekipman (tripod, uzaktan kumanda, flaş vb.) konularında teorik ders işliyoruz.
2. Oturum/19.30-22.30
Klasik gece çekimi çalışması için Galata Köprüsü ve çevresindeyiz. Gece ışık ölçümü, pozlama müdahalesi, Beyaz Ayarı kullanımı, uzun pozlama gibi başlıklarda çalışmalar yapacağız.
3. Oturum/19.30-22.30
Aktüel gece çekimi için Beyoğlu-İstiklal Caddesi’ndeyiz. Yüksek ISO kullanımı, hareket netsizliği, Beyaz Ayarı kullanımı denemeleri yapacağız.
4. Oturum/19.30-22.30
Farklı gece çekim teknikleriyle (ışıkla boyama, zoom in-zoom out) klasik çekimleri bir arada yapacağımız çalışmamızda Kız Kulesi ve çevresindeyiz.
5. Oturum/19.30-21.30
Çekim çalışmalarındaki fotoğraflarının değerlendirileceği bu oturumda fotoğraf okuma teknikleri üzerine de konuşulacak.


ÖDEME YÖNTEMLERİ

Gece Fotoğrafçılığı Atölyesi ücreti 550 TL'dir. Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.
 • Havale / EFT
  Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

  Garanti Bankası Moda Şubesi
  Murat PULAT adına
  IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

 • Kredi Kartı
  Aşağıdaki butona tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
  Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir.