Cenk Gençdiş ile Fotografça Anlatım Atölyesi


Atölye Tarihi
13 - 14 Ocak 2018 H. Sonu


Atölye Ücreti

400 TL
8 saat teorik, 8 saat pratik toplam 16 saat eğitim
Atölye çalışması 7 kişiyle sınırlıdır.
Açıklama

Herhangi bir konuyla karşılaştığımız ilk an ve açı, o konunun en güçlü, en etkili fotograf anı ve açısı değildir. O, sadece bizi fotograf çekmek için heyecanlandıran, harekete geçiren an ve açıdır. Bir fotografın izleyiciye ulaşmasına kadar geçmesi gereken 7 adımlık bir yolculuğu vardır. Bu adımları doğru atan bir fotograf "iyi, güzel, doğru başarılı, etkili" bir fotograf olur.

Bir hafta sonunda 16 saat süren bu atölye çalışmasında fotograf fikrinin zihinde oluşmasından izleyiciye sunulmasına kadar izlenmesi gereken 7 adımlık yolculuk teorik ve pratik çalışmalar eşliğinde anlatılıyor. Yapılan fotograf çalışmalarından en verimli sonuçların alınması ve etkili fotografların izleyiciye sunulması için bir dizi ipucu ve tavsiye sıralanıyor...

Teorik derslerde; Fotograf fikrinin zihinde oluşması - Neden fotograf çekiyoruz? - Fotograf konusu seçimi nasıl yapılır? - Tekil fotograf çalışmaları - Fotograf serilerinde konu nasıl seçilir? - Fotograf çekimleri sırasındaki duygu yoğunluğu ve iletişim - Kullanılacak ekipman seçiminde dikkat edilecekler - Teknik tercihlerin fotografımıza görsel etkileri - Biçim ve içerik ilişkisi nasıl kurulur? - Etkili kompozisyon ipuçları - Fotograf seçme kriterlerine bakış - Çekim sonrası yapılan fotograf düzenlemeleri - Sunum yöntemleri (gösteri - sergi - sosyal medya paylaşımı)konuları işleniyor. Pratik çalışmalarda üzerine konuşulan konular deneyimleniyor.
 

Ödeme Yöntemleri
  • Havale / EFT
    Seminer programına kayıt olabilmek için Garanti Bankası Cihangir Şubesi (575 Şube Kodu) 6697903 numaralı Cenk GENÇDİŞ adına olan hesaba (IBAN TR66 0006 2000 5750 0006 6979 03) seminer bedeli olan 400 TL'yi yatırıp dekontu info@fototrek.com adresine mail olarak göndermeniz gerekmektedir.  
  • Kredi Kartı
    Aşağıdaki butona tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
    Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir.  
    Seminer tarihi belirlendiğinde kredi kartıyla ödeme butonu aktif hale getirilecektir.