Fotograf Seçmek - Editing Atölyesi


Atölye Tarihi
Yeni Dönem Yakında Açıklanacaktır.


Atölye Ücreti

250 TL
Toplam 1 günde 7 saat eğitim
Atölye çalışması 7 kişiyle sınırlıdır.
Açıklama

Dijital makinelerinin fotograf hayatımıza eklediği neredeyse sınırsız fotograf çekme imkanı,  fotograf seçme eylemini daha da önemli hale getirmiştir. İyi fotograf çekmek kadar, etkili fotografı diğerlerinden ayırabilmek de önemli bir meziyettir.  Zaten fotografın icadından beri bizim , fotografçının çektiği fotografları değil, seçtiği fotografları izleyebildiğimizi hatırlarsak fotograf seçmenin önemi bir kez daha ortaya çıkar. Çekilen fotografların çok küçük bir yüzdesi “görücüye” çıkmaktadır Çünkü “fotografçı”nın en büyük yeteneği  “seçmeyi” bilmesidir. Hayatın içinden “anları” seçmede ve fotografa çevirmede iddialı olan fotografçı,  çektiği fotograflar  arasından seçim yaparken de kendinden emin  olmalı, önce doğru sonra “güzeli” tanıyabilmelidir.  Yalnızca çektiği fotograflar arasından değil  günlük gazete gördüğü fotograflardan fotograf albümlerindeki fotograflara gördüğü her fotografı da yorumlayabilmelidir. Özellikle “ iyi fotograf” denilen bir fotografın neden iyi olduğunu anlayabilmeli hatta  anlatabilmelidir. 
 
 Yalnızca fotografları seçmek yetmez, önemli olan fotografçılığınızı yansıtacak dosyalar  oluşturmaktır. Özellikle uluslararası fotograf değerlendirmelerde tek fotografın hiçbir değeri yoktur.  Fotografçının fotografladığı konuya  yansıtacak bir dosya oluşturmaları gerekmektedir. Bu seminer programında  bir fotograf nasıl yorumlanır sorusuna cevap arayacağız. Bir fotografı yorumlarken gerekli olan bilgileri konuşup, bilgilerimizle biçim ve içeriğe yönelik sezgilerimizi kaynaştırmaya çalışacağız. Önce örnek fotograflar ve fotograf tarihinin bilinen fotografları üzerine daha sonra da kendi fotograflarımızı değerlendirmeyi, yorumlamayı öğreneceğiz.

 

Ödeme Yöntemleri
  • Havale / EFT
    Seminer programına kayıt olabilmek için Garanti Bankası Cihangir Şubesi (575 Şube Kodu) 6697903 numaralı Cenk GENÇDİŞ adına olan hesaba (IBAN TR66 0006 2000 5750 0006 6979 03) seminer bedeli olan 250 TL'yi yatırıp dekontu info@fototrek.com adresine mail olarak göndermeniz gerekmektedir.
  • Kredi Kartı
    Aşağıdaki butona tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
    Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir.  
    Seminer tarihi belirlendiğinde kredi kartıyla ödeme butonu aktif hale getirilecektir.