Foto Röportaj - Fotografik Hikaye Anlatımı Atölyesi



ATÖLYE TARİHLERİ

Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi

HAFTA SONU DÖNEMİ
EYLÜL 2019
C.tesi, Pazar, Çarşamba, toplam 3 gün, 14 saat

AÇIKLAMA

Belgesel fotoğrafçılar, yakın çevrelerine, yaşadıkları topluma ve çağa tanık olmaya çalışırlar. Fotoğraflarında gösterdikleri, aynı zamanda onların hayata bakışıdır. Belgeselcilerin çokça kullandıkları yöntem foto röportajdır. Ele aldıkları hikayeyi bir dizi fotoğrafla anlatırken artistik düzeyi gözetir, yaratıcı uygulamalara başvururlar.

Fotoğraflarla hikaye anlatmak kelimelerle yazı yazmak gibidir. Bir şey görülür, düşünülür ya da hayal edilir. Sürekliliği olan bir hikaye anlatmak için uygun görüntüler birbiri ardına bir araya getirilir. Bu fotoğraflarla hikaye anlatmaktır ve atölye bununla ilgilidir.
5 haftalık bu atölye çalışmasında kullanacağımız yöntem Magnum Photos ve National Geographic fotoğrafçılarının uzun yıllardır deneyimledikleri çalışma yöntemidir...

Atölye Programı
C.tesi / 12.00-13.30
Anlatım dili olarak fotoğraf, göstermek ve anlatmak kavramları, Fotoğrafın dilleri ve doğrudan fotoğraf, belgesel fotoğraf ve foto röportaj tanımları, belgesel fotoğrafın farklı disiplinlerle ilişkisi
C.tesi / 14.00-16.30
Belgesel proje ve foto röportaj hazırlamanın aşamaları incelenecek.
Konu seçimi, araştırma, çekim planı hazırlanması, çekim çalışması, fotoğraf seçimi ve editing (sıralama), hikayenin oluşturulması, altyazı yazımı, arşivleme
C.tesi / 17.00-18.30
Bir fotoğraf çalışmasını ortaya çıkaracak yaklaşımlar incelenecek.
Fotoğrafçının çalışma esnasında kuracağı anlatım yolu, çekim açıları ve planları, konuya olan uzaklığı.
Pazar / 09.00-14.00
Edirnekapı-Kuşpazarı’nda çekim çalışması
Çarşamba / 19.30-22.00
Katılımcıların çekimlerinin değerlendirilmesi ve editing işlemleri…


ÖDEME YÖNTEMLERİ

Foto Röportaj-Fotografik Hikaye Anlatımı Atölyesi ücreti 600 TL'dir. Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.
 • Havale / EFT
  Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

  Garanti Bankası Moda Şubesi
  Murat PULAT adına
  IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

 • Kredi Kartı
  Aşağıdaki butona tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
  Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir.