Everest Ana Kamp Yürüyüşü : 12 - 28 Nisan 2018


Yolculuk Tarihleri
12 - 28 Nisan 2018

Seyahat ücret ve detayları için lütfen info@fototrek.com adresine bir mail gönderin !

KAYIT
Sagarmatha Milli Parkı'ndaki yürüyüşümüz için izinleri önceden almamız gerekiyor. Ayrıca Lukla uçuş biletlerimizi de önceden alacağız.
Bu nedenle planlamanızı mümkün olduğu kadar önceden yapmanızı rica ediyoruz.

Seyahatlerimiz Patagonya Travel (A - 7987) tarafından düzenlenmektedir.
Bu seyahatimizde rehberlik / danışmanlığı Cenk GENÇDİŞ yapmaktadır.
Açıklama

Dünyanın en yüksek 10 dağı Nepal'de bulunmaktadır. Elbette 8848 metrelik zirvesiyle Everest, (Sagarmatha ya da Chomolungma) "Ana Tanrıça" bunlar arasında belki de en ünlüsüdür. Ancak bu zirvelerin ve inanılmaz doğa görüntülerinin yanı sıra Şerpa halkı, dağ köyleri, manastırları ve geleneksel yaşamıyla Himalaya bölgesi yürüyüş için olduğu kadar fotograf için de zengin bir platformdur.

Deniz seviyesinden 1300 metre yükseklikteki Kathmandu'dan 2800 metredeki Lukla'ya uçuşumuzla başlayacak olan programımız günlük 4 -5 saatlik yürüyüşlerle metre metre yükselecek ve 5356 metredeki Everest Ana Kampı'nı da geçerek belki de bu efsanevi dağın en güzel açıyla göründüğü 5545 metrelik Kala Patthar Zirvesi'ne ulaşacak. Şerpa köylerinde ve manastırlarda vereceğimiz fotograf molalarının yanı sıra dünyanın en yüksek zirvelerinin görüntüleri de arşivlerimizde yerini alacak.

ÖNEMLİ NOT: Bu seyahatimiz 7 kişiyle sınırlı olacaktır. Günlük 4 - 5 saatlik yürüyüşlerimiz yüksek irtifada gerçekleşeceği için sağlık durumunuzun ve kondisyonunuzun bu yolculuğa uygunluğu çok önemli ! Tavsiyemiz seyahate katılmaya karar verdikten sonra kondisyon arttırıcı egzersizlere de başlamanızdır. Seyahat öncesi bir doktora danışmak da bir başka tavsiyemizdir. Katılımcı sayısı kesinleştikten sonra yolculuk ile ilgili tüm bilgilendirmeler özel olarak yapılacaktır.

Detaylar
  • ÜCRETE DAHİL OLANLAR
    Fotograf danışmanlığı ve rehberlik / Kathmandu - Lukla - Kathmandu İç Hat uçuşları / Nepal'deki tüm ara ulaşımlar, transferler, özel otobüs ile... / Kathmandu'da oda + kahvaltı konaklama / Kathmandu'da müze ve ören yeri giriş ücretleri / Yürüyüş sırasında Lodge'larda(*) konaklama / Yürüyüş sırasında kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri / Kahvaltı ve akşam yemekleri / Sagarmatha (Everest) Milli Parkı ücretleri ve vergileri / Yürüyüş rehberi, taşıyıcıların ücretleri / Yürüyüş (TIMS - Trekkers' Information Management System) ücretleri / Kathmandu'da hoşgeldiniz yemeği (akşam) / Yürüyüş için ekipmanınızın taşınacağı hurç.
    (*) Lodge'ler yürüyüş rotamızda bulunan Tea House (Çayevi) da denilen, basit koşullara sahip kulübelerdir.

    ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR;
    İstanbul - Kathmandu - İstanbul uçak bileti / Nepal Vizesi (40 USD) / Kathmandu'da öğlen ve akşam yemekleri / Otel ekstraları, kişisel masraflar, yoldaki yemek ve içecekler (özellikle içme suyu için ortak kasa oluşturacağız) / Yurtdışı çıkış harcı / Bahşişler / (Varsa) Kişisel tercihe dayalı turlar + masrafları